Köy Yanarken…

Yaşadıklarımızın 3. Dünya savaşı olduğunun farkında mısınız? Bu savaşta nükleer silahlar, kıtalar arası füzeler kullanılmayacak elbet. Bölgesel terör örgütleri ve küçük ordular arasında yeryüzünün bir çok yerinde çatışmalar sürecek ve bu kaotik ortam; İnsan kaçakçılığı, Organ kaçakçılığı, Silah kaçakçılığı, Uyuşturucu kaçakçılığı pazarının daha da genişlemesine yol açacak. Her alandaki kirlenme suç örgütlerini çoğaltacak, fuhuş mafyası vb mafyalar güçlenirken, din pazarlamacılığı ve ırkçı örgütlenmeler de güçlenecek.

Sınıf düşmanlığı kendini farklı maskelerle gizleyecek, hak ve özgürlük mücadelesi bu toz duman içinde ertelenmeye çalışılacak. İnsanlık kültürel bir Ortaçağa sürüklenirken, hâlâ bu düzeni savunan konformistler bize çemkirmeye devam edecekler. Onlara her durumda, her zaman hava hoş nasılsa.

Hayata dürüst bir gözle bakmaya korkanlar; insan onurunu, bilincini, direncini, cesaretini, düşünceyi, yaratıcı zekâyı, şiiri, edebiyatı, sanatı, bilimi ve siyaseti burjuvaziye satmaya çabalayan budalalar, ne geçti şimdi elinize?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir