Köpekbalıkları Okyanusu

Eğer bu ülkede yoz ve geri, kokuşmuş zihinler, din simsarları, satılık kalemler, pasaklı yöneticiler, sünepe belediye başkanları muktedir ise kimlerin sayesinde sanıyorsunuz?

Riyakârlar, tavizkârlar, kavgadan-polemikten ödleri patlayanlar, menfaatçiler, günü kurtaranlar, hakikatlerden tiksinenler ve bunları dile getirenleri itici bulanlar, rahatı için her şeye göz yuman ilkesizler, çocuklarının geleceğini satanlar sayesindedir.

Bir asır evvel de memleket yine bu durumlara düşmüştü. O zaman da yine bu saydığım türden insanlar vardı, daha ötesi işgal güçleriyle düşüp kalkıyorlardı. Bizim dedelerimiz bedavaya ölürlerken, çakallar kadeh tokuşturup altın liralarını sayıyorlardı. Yiğit insanların kanı canı pahasına kötü günler geride kalınca, tefeciler, işbirlikçi savaş zenginleri bu defa “Cumhuriyet Eliti” oldular. Çok geçmedi bu kez onlar iktidara geldiler ve Kore’ye asker gönderen, gençleri heba edenler de onlardı.

Bugün “Cumhuriyet Elitleri”nin yerini “Takunyalı Sermaye” alıyorsa, sorumlusu yine kendileridir. Hayatta boşluğa yer olmadığına göre, Deniz Gezmiş’leri, Erdal Eren’leri idam ettirenlerin yarattıkları siyasal ve sosyal boşluğu, tarikatler, cemaatler, çeteler, mafyalar ve her türlü kirlilikle doldurdular. Ve bu da alkışlanıp desteklendi, kamuoyu susturuldu.

Bugün, “AKP’ye hep karşıydım, asla oy vermedim” diye avunan, ancak yaşanan haksızlıklar, çirkinlikler karşısında her gün susanlar, bu ülkenin yozlaşmasında oy verenler kadar suçludurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir